Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Nazwa Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Adres ul. Graniczna 21
41-300 Dąbrowa Górnicza
Kontakt
Telefon
(032) 295 69 04  295 69 36  295 68 17
Godziny pracy poniedziałek, czwartek 7.30- 17.00  wtorek, środa, piątek 7.30- 15.30
Referat Remontów Kierownik
Zadania Referatu Remontów 1. Gospodarowanie majątkiem komunalnym miasta przekazanym w zarząd Wydziałowi w oparciu o ustawy, uchwały Rady Miejskiej, w tym obiekty nowowybudowane, przekazane przez Wydział Inwestycji i Projektów Unijnych, w szczególności:
- realizacja zadań remontowo- modernizacyjnych w gminnych obiektach będących w zarządzie Wydziału,
- realizacja zadań  projektowych oraz remontowo- modernizacyjnych w strażnicach OSP,
- realizacja  zadań remontowo- modernizacyjnych w Pałacu Kultury Zagłębia, Miejskiej Bibliotece Publicznej i filiach, świetlicach środowiskowych, Muzeum Miejskim "Sztygarka", Domu Kultury w Dąbrowie Górniczej- Ząbkowicach,
- realizacja zadań projektowych oraz remontowo- modernizacyjnych w innych obiektach gminy i gminnych jednostkach organizacyjnych, w oparciu o uchwały budżetowe,
- realizacja zadań remontowo- modernizacyjnych obiektów gospodarki wodno- ściekowej.
2. Budowa i remonty wiat przystankowych.
3. Opieka na cmentarzami komunalnymi i miejscami pamięci narodowej, oflagowanie miasta.
4. Opieka nad grobami i cmentarzami wojennymi.
5. Wykonywanie wyburzeń obiektów komunalnych i innych, w oparciu o decyzje Wydziału Urbanistyki i Architektury ujętych w budżecie lub na polecenie organów gminy.
6. Prowadzenie ewidencji sprzedaży VAT w zakresie dot. wydziału.
7. Planowanie i sprawozdawczość budżetowa wydziału.
8. Prowadzenie spraw związanych z zatwierdzeniem taryf oraz zasadami rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.
9. Sporządzanie rocznych i wieloletnich planów zadań remontów i modernizacji placówek oświatowych, z uwzględnieniem hierarchii potrzeb w tym zakresie, we współpracy z innymi wydziałami Urzędu Miejskiego i właściwą Komisją Rady Miejskiej.
10.Przeprowadzanie przeglądów technicznych obiektów oświatowych oraz prowadzenie ewidencji kart informacyjnych.
11. Przeprowadzanie we współpracy z Wydziałem Inwestycji i Projektów Unijnych okresowych kontroli stanu technicznego obiektów  oświatowych.
12. Sporządzanie harmonogramów zamówień publicznych planowanych do realizacji w roku budżetowym.
13. Przygotowywanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia określających wymogi stawiane przyszłym wykonawcom robót remontowo-modernizacyjnych w placówkach oświatowych, umów o wykonanie robót budowlanych  zawieranych pomiędzy Prezydentem Miasta a wyłonionymi w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wykonawcami.
14. Współpraca z inspektorami nadzoru Wydziału Inwestycji i Projektów Unijnych przy
sporządzaniu przedmiarów robót remontowych.
15. Współpraca z Wydziałem Ekologii i Rolnictwa w zakresie realizacji zadań remontowo-  modernizacyjnych finansowanych ze środków Gminnego i Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
16.Przygotowywanie wniosków dotyczących zadań modernizacyjnych w zakresie ochrony powietrza, dotowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
17.Przeprowadzanie postępowań przetargowych przy udziale Biura Koordynacji Zamówień Publicznych i Opinii Prawnych, mających na celu wyłonienie wykonawców robót modernizacyjno-remontowych.
18. Przygotowywanie wymaganych Prawem Budowlanym zgłoszeń do organu nadzoru budowlanego dotyczących rozpoczęcia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę, a podlegających zgłoszeniu oraz przygotowywanie wymaganych Prawem Budowlanym wniosków  do organu nadzoru budowlanego o wydanie decyzji-pozwolenia na budowę na podstawie posiadanych projektów technicznych w zakresie realizowanych zadań modernizacyjnych.
19.Dokonywanie przekazania placu budowy, przeglądów technicznych, odbiorów technicznych częściowych i końcowych realizowanych zadań remontowo- modernizacyjnych, we współpracy z Wydziałem Inwestycji i Projektów Unijnych.
20.Przeprowadzanie przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych zrealizowanych robót remontowo-modernizacyjnych przy współudziale branżowych inspektorów nadzoru budowlanego i wykonawców robót.
21.Ocena i określanie zakresu rzeczowego, a także nadzór nad usuwaniem powstałych w placówkach oświatowych awarii instalacji sanitarnych, elektrycznych i budowlanych.
22. Sporządzanie dowodów OT i PT oraz współpraca z Wydziałem Księgowo-Budżetowym przy przeszacowywaniu wartości środków trwałych będących w posiadaniu lub oddanych w trwały zarząd szkołom i placówkom oświatowym.
23. Kontrole doraźne w zakresie prawidłowej eksploatacji majątku, będącego w posiadaniu lub oddanego  w trwały zarząd szkołom i placówkom oświatowym, prowadzenia przez dyrektorów placówek oświatowych książek obiektu budowlanego oraz oceny stanu przygotowania do sezonu zimowego.
24. Kontrola i aktualizacja wykazów środków trwałych oddanych w trwały zarząd dyrektorom szkół i placówek oświatowych. Przygotowywanie informacji o stanie mienia gminnego placówek oświatowych.
25.Współpraca z kierownikami jednostek oświatowych w zakresie zabezpieczenia w opał.
26.Ewidencjonowanie dokumentów związanych z okresowymi przeglądami stanu bezpieczeństwa placówek oświatowych.
Referat Oczyszczania Miasta i Utrzymania Zieleni Z-ca Naczelnika, Kierownik Iwona Dalach
Zadania Referatu Oczyszczania Miasta i Utrzymania Zieleni 1. Utrzymywanie czystości i porządku na terenie gminy, oczyszczanie placów, parkingów, alejek, opróżnianie koszy ulicznych i parkowych, utrzymywanie szaletu miejskiego i szaletów TOI-TOI, utrzymywanie porządku sanitarnego przystanków autobusowych i przejść podziemnych, oczyszczanie słupów ogłoszeniowych.
2. Letnie i zimowe utrzymanie dróg i chodników.
3. Utrzymanie porządku sanitarnego w przejściach podziemnych i przystankach KZK GOP.
4. Utrzymanie zieleni niskiej, wysokiej.
5. Koordynacja i realizacja prac w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, gruzowymi oraz podobnymi do komunalnych, związanych z ich składowaniem i przetwarzaniem, w tym: likwidacja dzikich wysypisk, recykling odpadów komunalnych, selektywna zbiórka odpadów  komunalnych oraz rekultywacja i nadzór nad składowiskami odpadów komunalnych.
6. Realizacja transportu osób zmarłych lub zabitych w miejscach publicznych.
7. Prowadzenie ewidencji zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej.
8. Prowadzenie ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej.
9. Realizacja nadzoru sprawowanego przez Prezydenta Miasta nad Miejskim Zakładem Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II.
Referat Mieszkaniowy Kierownik
Zadania Referatu Mieszkaniowego 1. Koordynacja zadań w zakresie zaspakajania potrzeb mieszkaniowych członków wspólnoty samorządowej.
2. Opracowanie projektu i realizacja wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy.
3. Sporządzanie projektów rocznych list rodzin oczekujących na wynajem lokali mieszkalnych, socjalnych i zamianę z urzędu.
4. Wydawanie skierowań do zawarcia umów najmu lokali mieszkalnych i socjalnych.
5. Wyrażanie zgody na podnajem.
6. Zabezpieczanie przekwaterowań w przypadku klęsk żywiołowych i bezpośredniego zagrożenia życia.
7. Prowadzenie postępowania w zakresie realizacji wyroków orzeczonych przed i po wejściu w życie ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych.
8. Przygotowywanie propozycji stawek czynszu za lokale mieszkalne i socjalne.  
9. Realizacja nadzoru sprawowanego przez Prezydenta Miasta nad Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych w zakresie prawidłowej gospodarki komunalnym zasobem gminy.
10. Koordynowanie spraw z zakresu budownictwa mieszkaniowego.
11. Wydawanie decyzji w zakresie dodatków mieszkaniowych.
12. Planowanie wydatków z budżetu gminy na wypłaty dodatków mieszkaniowych.
13. Rozpatrywanie odwołań od decyzji w sprawach dodatków mieszkaniowych i  przesyłanie akt do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
14. Współpraca z innymi wydziałami Urzędu Miejskiego, Komisjami Rady Miejskiej oraz  innymi zarządcami budynków mieszkalnych w gminie.
15. Prowadzenie roszczeń odszkodowawczych, które przysługują wierzycielom wyroków sądowych o eksmisję.
16. Prowadzenie wizji i wywiadów środowiskowych w mieszkaniach osób starających się o przyznanie dodatku mieszkaniowego.
17. Opiniowanie i przedstawianie do rozpatrzenia przez Prezydenta Miasta wniosków o umorzenie lub rozłożenie na raty wierzytelności jednostek organizacyjnych miasta z tytułu należności pieniężnych.
18.Prowadzenie postępowania w zakresie wypłat zwaloryzowanych kaucji mieszkaniowych.
19.Reprezentowanie gminy w przewidzianych prawem zebraniach wspólnot mieszkaniowych oraz współpraca z Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych w tym zakresie.
20.Realizacja zadań gminy dotyczących zagadnień Urzędu Statystycznego. Współpraca z Oddziałem GUS w Katowicach.
Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2006-12-27 14:14:50
Data utworzenia 2003-07-15
Data udostępnienia 2003-07-15
Osoba odpowiedzialna Marek Mrówka
Udostępnił Magdalena Chojnacka