Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Nazwa Techniczne Zakłady Naukowe
Adres ul. Łańcuckiego 10
41-300 Dąbrowa Górnicza
Kontakt
Telefon
(32) 262 43 13   262 53 10
strona internetowa
Dyrektor Robert Karlik
Opis szkoły "TZN - Szkoła sukcesu"


Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej to szkoła z długotrwałą tradycją i renomą. Naszym uczniom gwarantujemy profesjonalne i rzetelne przygotowanie, zarówno w zakresie przedmiotów zawodowych, jak i ogólnokształcących. Zapewniamy dostęp do nowoczesnej bazy dydaktycznej, kompleksowo wyposażonych pracowni, atrakcyjnych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów - pracujemy indywidualnie z najzdolniejszymi, umożliwiając im rozwój swoich pasji oraz pełne i efektywne wykorzystanie predyspozycji. Nie zapominamy także o tych, którym należy pomóc, wskazując odpowiednią drogę rozwoju. Techniczne Zakłady Naukowe to gwarancja rzetelnej i efektywnej nauki, przyjaznej atmosfery, szacunku i tolerancji.

Przyjdź - zobacz - zostań naszym uczniem.
Kierunki TECHNIK ELEKTRYK

Kwalifikacje:
· Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych
· Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych
· Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

Opis dodatkowy:

Wszędzie gdzie mamy do czynienia z elektrycznością, potrzebny jest i będzie fachowiec: e l e k t r y k !!!

Są takie zawody, które zawsze będą cieszyły się dużą popularnością. Do nich bez wątpienia należy technik elektryk. Jest to zawód szerokoprofilowy i obejmuje całościowo wiedzę z różnych dziedzin elektrotechnicznych. Zdobyta wiedza ma charakter trwały.
Zdobyte wykształcenie w zakresie wiedzy podstawowej umożliwia stałe doskonalenie zawodowe wraz z postępującymi zmianami w konstrukcji, technologii i eksploatacji maszyn, urządzeń elektrycznych i energetycznych, zaś posiadana przez technika kompleksowa wiedza z zakresu elektryki, umożliwia szybkie dostosowanie się do zmieniającej się i gwałtownie postępującej myśli technicznej.

Szkoła nasza przygotowuje do studiów na kierunkach elektrycznych, energetycznych, a także innych politechnicznych. Nauka trwa cztery lata.

Zawód technika elektryka daje również duże szanse zatrudnienia bezpośrednio po szkole w takich zakładach pracy jak np.:

· zakłady energetyczne, elektrownie i sieci elektroenergetyczne,
· zakłady przemysłu hutniczego, wydobywczego, transportu wodnego i kolejowego,
· przedsiębiorstwa produkujące i eksploatujące maszyny oraz urządzenia elektroenergetyczne,
· zakłady usługowe naprawiające maszyny elektryczne, urządzenia elektryczne i elektroenergetyczne oraz sprzęt elektryczny powszechnego użytku (w tym zakłady rzemieślnicze),
· biura projektowe, zakłady gospodarki komunalnej.


TECHNIK ELEKTRONIK

Kwalifikacje:
· Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych
· Eksploatacja urządzeń elektronicznych

Opis dodatkowy:
· Jeżeli szukasz zawodu, który pozwoli Ci:
· stać się inteligentnym i kreatywnym człowiekiem
· poznać tajniki nowoczesnej techniki i technologii
· obrać właściwą ze względu na Twoje predyspozycje ścieżkę kariery zawodowej
· rozwinąć i pogłębić swoje zainteresowania
· nauczyć się uczyć
oraz
· nie uronić niczego z uroków młodości to wybierz zawód technika elektronika.

Postęp w dziedzinie elektroniki i technologii elektronicznej oraz nasycenie produktami elektroniki różnych sfer działalności ludzkiej, wymaga istnienia licznej kadry specjalistów, a jednym z nich jest właśnie technik elektronik.

Zmieniają się technologie i nie ma już dziedziny przemysłu, która nie opierałaby się na elektronice. Podstawowe znaczenie ma ona w telekomunikacji, informatyce, automatyce, astronomii, medycynie… Dlatego też zawód technik elektronik jest zawodem przyszłości.
Elektronik jest potrzebny jako serwisant, sprzedawca, konstruktor czy kontroler jakości. Specjaliści z branży elektroniczno-elektrycznej są i będą zawsze poszukiwani na rynku pracy w wielu krajach Unii Europejskiej.

Absolwenci naszego technikum wyróżniają się otwartością, wyobraźnią, gotowością do podejmowania nowych wyzwań, zdolnością do ciągłego kształcenia i doskonalenia się oraz umiejętnością oceny swoich możliwości.
Technik elektronik to przede wszystkim wysokiej klasy profesjonalista o renomowanej pozycji społecznej. Uzyskana w naszej szkole wiedza ogólna oraz umiejętności zawodowe pozwolą Ci nie tylko podjąć pracę zawodową, ale również z powodzeniem kontynuować kształcenie na uczelniach wyższych.


TECHNIK MECHANIK

Kwalifikacje:
· Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
· Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

Opis dodatkowy:

Interesujesz się techniką? Masz wyobraźnię przestrzenną? Chciałbyś w przyszłości pracować przy wytwarzaniu lub naprawie maszyn i urządzeń? Nauka w zawodzie technik mechanik to dla Ciebie strzał w dziesiątkę.
Nauczymy Cię między innymi, jak organizować i nadzorować przebieg procesów wytwarzania maszyn i urządzeń . Dowiesz się, jak przeprowadzić kontrolę jakości wykonywania wyrobów i usług. Nauczymy Cię metod konserwacji maszyn i urządzeń oraz umiejętności oceniania ich stanu technicznego z wykorzystaniem diagnostyki technicznej. Zaopatrzymy Cię także w wiedzę i umiejętności z zakresu projektowanie obiektów mechanicznych wraz ze sporządzeniem ich dokumentacji konstrukcyjnej i technologicznej. Jako technik mechanik będziesz mógł podejmować pracę w różnych gałęziach przemysłu o różnym stopniu organizacji produkcji i usług, w branży mechanicznej, w przemyśle maszynowym, budownictwie, transporcie. Możesz być zatrudniony w sferze produkcyjnej i usługowej, głównie na stanowiskach średniego nadzoru technicznego.
Zdobyte wiadomości i umiejętności również otwierają przed Tobą możliwość studiowania na wydziałach wyższych uczelni technicznych.


TECHNIK INFORMATYK

Kwalifikacje:
· Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych
· Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami
· Tworzenie aplikacji internetowych baz danych oraz administrowanie bazami

Opis dodatkowy:

Informatyka to dzisiaj jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin. W Technicznych Zakładach Naukowych nauczymy Cię wszystkiego, co sami wiemy na ten temat. Posługiwania się komputerami typu PC oraz oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym, poznasz zasady montażu i eksploatacji komputera oraz urządzeń peryferyjnych. Dowiesz się, jak zaprojektować, wykonać i zarządzać sieciami komputerowymi. Nasi specjaliści przekażą Ci swoją wiedzę z zakresu posługiwania się językami programowania. Nauczą Cię tworzenia stron www oraz aplikacji internetowych. Pokażą Ci także, jak zaprojektować i administrować bazami danych. Z nami poznasz język angielski w stopniu umożliwiającym korzystanie z pisanej po angielsku dokumentacji dotyczących oprogramowania i sprzętu.

Możliwości pracy masz niemal nieograniczone. Zatrudnienie znajdziesz w każdej firmie, w której pracuje się z wykorzystaniem komputerów. Pracować możesz również w firmach produkujących komputery lub w punktach ich serwisowania i naprawy. Twoje kwalifikacje i umiejętności pozwolą Ci także założyć własną firmę, zajmującą się na przykład tworzeniem stron WWW, serwisowaniem sprzętu oraz doradztwem w zakresie efektywnego wykorzystania komputerów w pracy danej firmy.


TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY

Kwalifikacje:
· Sprzedaż produktów i usług reklamowych
· Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej

Opis dodatkowy:

Kreatywność, oryginalność, pomysłowość to Twoje cechy, a praca w reklamie, mediach, marketingu to Twoje marzenie. Zapraszamy do nas, my pomożemy Ci je spełnić. W Technicznych Zakładach Naukowych nauczymy Cię jak twórczo i w pełni rozwinąć, wykorzystać swoje predyspozycje. Dzięki zdobytej u nas wiedzy rzetelnemu wykształceniu kierunkowemu z pewnością łatwo podbijesz świat reklamy, marketingu czy produkcji filmowej. W procesie dydaktycznym kładziemy nacisk na kształtowanie takich cech jak: komunikatywność, odpowiedzialność, systematyczność w działaniu, umiejętność prowadzenia negocjacji ,kształtowanie prawidłowych stosunków interpersonalnych. Absolwent klasy reklamowej będzie mógł podjąć pracę w specjalistycznych agencjach reklamowych(public relations), w działach marketingu i reklamy, w działach promocji środków masowego przekazu, agencjach scenariuszowych i studiach graficznych, a także na stanowisku administratora produkcji filmowej. Nie czekaj, wykorzystaj swoje predyspozycje, pomysły, kreatywność, skorzystaj z szansy, którą Ci dajemy i zaplanuj atrakcyjną ścieżkę swojego rozwoju zawodowego. Technik organizacji reklamy to zawód z przyszłością!!!
Zasady elektronicznej rekrutacji na rok szkolny 2013/2014 1. Planowane kierunki kształcenia w TZN

Technikum Nr 2 (czteroletnie) zawód:
·technik elektronik
·technik elektryk
·technik informatyk
·technik mechanik
·technik organizacji reklamy

2. Terminy rekrutacji

·Od 13 maja 2013r. do 25 czerwca 2013r. godz.12:00

Wprowadzanie podań przez Internet oraz składanie dokumentów do wybranych szkół. (do szkoły pierwszego wyboru należy dostarczyć podanie wydrukowane z systemu).

·Od 28 czerwca 2013r. do 1 lipca 2013r. godz.15:00

Dostarczanie do szkoły pierwszego wyboru potwierdzonej kopii świadectwa ukończenia gimnazjum i potwierdzonej kopii zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego (kopie oznaczone nr 1)

·5 lipca 2013r. do godz.10:00

Ogłoszenie przez dyrektora szkoły listy kandydatów zakwalifikowanych do szkoły z podziałem na oddziały.

· Do 9 lipca 2013r. do godz.10:00

Potwierdzanie przez kandydatów woli uczęszczania do wybranej szkoły poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o szczegółowych wyników egzaminu gimnazjalnego.

·10 lipca 2013r. do godz. 9:00

Ogłoszenie przez dyrektora szkoły listy przyjętych do szkoły oraz podanie informacji o wolnych miejscach.

·Do 31 sierpnia 2013r

Składanie przez kandydatów nieprzyjętych do wybranych szkół – oryginałów dokumentów do szkół, które dysponują wolnymi miejscami.


3. W wszystkich klasach bierze się pod uwagę oceny z następujących przedmiotów.

·język polski
·język obcy
·matematyka, fizyka, lub informatyka - (najwyższa ocena)
·technika lub plastyka - (najwyższa ocena)


4. Szczegółowe zasady przyznawania punktów za oceny uzyskane w gimnazjum i szczególne osiągnięcia.

Maksymalnie można uzyskać 200 punktów przyznawanych za:

·egzamin gimnazjalny do 100 punktów
·oceny z przedmiotów wymienionych wyżej przeliczane są na punkty według poniższej tabeli.

Ocena oraz ilość punktów:
dopuszczający- 0 punktów
dostateczny- 9 punktów
dobry- 13 punktów
bardzo dobry- 16 punktów
celujący- 19 punktów


5. Punkty dodatkowe (aby punkty były przyznane konieczny jest wpis na świadectwie ukończenia gimnazjum):

Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem 5 punktów.

Uzyskanie tytułu finalisty w wojewódzkim konkursie przedmiotowym organizowanym przez kuratora oświaty:

·za jeden tytuł - 10 punktów
·za dwa i więcej tytułów – dodatkowo 2 punkty

Inne szczególne osiągnięcia - w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych (indywidualne lub zespołowe) lub konkursy inne, co najmniej na szczeblu powiatowym wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum.
·I miejsce lub tytuł laureata - 5 pkt
·II miejsce lub tytuł finalisty - 4 pkt
·III miejsce lub wyróżnienie - 3 pkt

Za stałe zaangażowanie w pracę społeczną w charakterze wolontariusza wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum - 2 punkty.


6. Przeliczanie na punkty wyników egzaminu gimnazjalnego:

·język polski – 0,2 punktu za każdy uzyskany procent, maksymalnie 20 punktów
·historia i wiedza o społeczeństwie – 0,2 punktu za każdy uzyskany procent, maksymalnie 20 punktów
·matematyka – 0,2 punktu za każdy uzyskany procent,, maksymalnie 20 punktów
·przedmioty przyrodnicze – 0,2 punktu za każdy uzyskany procent, maksymalnie 20 punktów
·język obcy nowożytny – 0,2 punktu za każdy uzyskany procent, maksymalnie 20 punktów.

7. Absolwenci zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego przez Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej


Kandydat uzyskuje dodatkowo liczbę punktów za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych otrzymanych na świadectwie ukończenia gimnazjum. Uwaga: Dodatkowa liczba punktów za oceny z trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych dotyczy zajęć wskazanych przez szkołę.


8. Uczniowie są przyjmowani do wybranego oddziału szkoły w kolejności zgodnej z sumą punktów do wyczerpania planowanego limitu miejsc.

Minimalna liczba punktów wymagana przy przyjęciu kandydata do klasy pierwszej wynosi:

·70 punktów dla zawodu technik informatyk
·65 punktów dla pozostałych klas technikum

9. Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty, laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorów oświaty w innych województwach, wymienianych w zasadach rekrutacji poszczególnych kuratoriów oświaty, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych ogłaszanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów podanych w poprzednich punktach.

10. Kandydaci do szkoły ponadgimnazjalnej, którzy ukończyli szkołę za granicą, równorzędną polskiemu publicznemu gimnazjum, przyjmowani są do szkoły ponadgimnazjalnej na podstawie świadectwa (zaświadczenia) uzyskanego za granicą i ostatniego świadectwa szkolnego wydanego w Polsce, na podstawie sumy lat nauki szkolnej ucznia. Wymienieni kandydaci nie biorą udziału w scentralizowanej rekrutacji elektronicznej.

11. Wymagane dokumenty:

·3 zdjęcia podpisane (data ur., imię i nazwisko, adres),
·Zgłoszenie absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej,
·Świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej,
·Udokumentowane osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
PROJEKTY UNIJNE

Projekt partnerski "The Integration of Vocational Education with the Industries"-
"INTEGRACJA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO Z PRZEDSIĘBIORSTWAMI"
TEN PROJEKT JEST REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM KOMISJI EUROPEJSKIEJ W RAMACH PROGRAMU "UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE"


Cele projektu:
·Efektywne wpieranie szkolnictwa zawodowego przez firmy i instytucje.
·Transfer nowych technologii do szkół technicznych, aby sprostały one wymogom rynku pracy.
·Wzmocnienie komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwami i szkołami - sponsoring szkół przez firmy.
·Zaangażowanie lokalnych firm i instytucji w rozpoznanie potrzeb i problemów szkolnictwa zawodowego i pracowanie sposobów poprawy sytuacji.
·Poprawa jakości poradnictwa zawodowego
·Podniesienie jakości kształcenia zawodowego i praktyk zawodowych.
·Stworzenie uczniom szkół technicznych i zawodowych możliwości zatrudnienia zgodnie z ich kwalifikacjami.
·Stworzenie możliwości znalezienia wysoko wykwalifikowanych pracowników przez firmy i przedsiębiorstwa.
· Integracja osób zajmujących się tą problematyką i wymiana doświadczeń pomiędzy krajami.

Partnerzy:
Parntner nr.1: Turcja - KOORDYNATOR
Neveshir Teknik Ve Endustri Mesley Lisesi

Kierunki:
·elektryk
·elektronik
·informatyk
·automatyk
·mechanik
·technolog metalu i drewna

Partnerzy

·Urząd Miejski Nevsehir
·Uniwersytet Nevsehir
·Wydział Edukacji
·Izba Handlu Nevsehir
·Fabryka Blok Bims
·Fabryka Nevpa
·Szpital Vespa
·Lokalna gazeta

Parntner nr.2: Czechy
Stredni Odbrona Skola Luhacovice
Średnia szkoła techniczna - 385 uczniów, 68 nauczycieli

Kierunki:
·rzemieślnik
·usługi informatyczne i bibliotekarskie
·reklama
·kucharz/ kelner

Partnerzy:
·Władze miejskie w Luhacovicach
·Spa Luhacovice
·Władze regionalne w Żlinie
·Średnia Szkoła Techniczna Uhersky Brod

Parntner nr.3: Dania
Skire Tekniske Skole
900 uczniów, 200 nauczycieli i konsultantów

Kierunki:
·stolarz
·elektryk
·architektura wnętrz
·tapicerstwo

Partnerzy:
·Grundfos S.A.
·Instytut Techniczny Skire
·Lole_Pro Skire S.A.
·INWIDO AB
·Wydział Edukacji

Parntner nr 4: Niemcy
Berfusbildewde Schulen Des
Landkreises Osnabruck - Bersenbruck
Średnia Szkoła Zawodowa - 2120 uczniów

Kierunki:
·inżynieria elektryczna
·metalurgia
·technologia drewna
·kierunki socjalne i ekonomiczne

Partnerzy:
·Poradnia Zawodowa Hannover
·Szkoła Przedsiębiorczości
·Fabryka Hallenbau
·Związek Ubezpieczycieli

Parntner nr 5: Polska
Techniczne Zakłady Naukowe

Kierunki:
·technik elektronik
·technik elektryk
·technik informatyk
·technik mechanik
·technik organizacji reklamy

Partnerzy:
·Arcelor Mittal
·IPS - Grupa Serwisowa
·AGH Kraków
·Politechnika Śląska
·Wydział Edukacji UM


Parntner nr 6: Rumunia
Grup Scolar Energetic Nr 1
800 uczniów, 83 nauczycieli

Partnerzy:

·Komplex Energetyczny Rovinari
·Urząd Miast Tg-Jiu
·Hudroelectrica S.A.
PROJEKTY UNIJNE

Projekt Leonardo Da Vinci
Docelowym odbiorcą projektu jest młodzież w wieku 18-19 lat, kształcąca się w zawodzie technik informatyk. Młodzież cechuje zdecydowana przewaga wiedzy teoretycznej nad praktyczną. Brak bezpośredniego kontaktu z rynkiem pracy, nieznajomość panujących tam zasad powoduje, że młodzi technicy często nie podejmują pracy w wyuczonym zawodzie. Niewystarczająca znajomość języków obcych, brak profesjonalizmu zniechęcają potencjalnych pracodawców i powodują, że absolwenci naszej szkoły są zagrożeni bezrobociem. Należy podkreślić, że ci młodzi ludzie pochodzą ze środowisk charakteryzujących się niską mobilnością, co powoduje, że większość czasu spędzają w rodzinnej miejscowości. Czynnik ten implikuje ograniczone możliwości w zakresie rozwoju sfery zawodowej. Biorąc pod uwagę powyższą analizę nasuwa się wniosek iż projekt mobilności jest doskonałym narzędziem do rozwoju we wszystkich trzech obszarach: zawodowym, kulturowym, obyczajowym.

Partnerzy

North West Academy w Londonderry (Irlandia Północna) jest instytucją edukacyjną istniejącą na rynku od 2003. W chwili obecnej jest największą w Wielkiej Brytanii organizacją przyjmującą dla programu Leonardo Da Vinci i współpracującą z ponad 250 lokalnymi przedsiębiorstwami. Od 2003 roku North West Academy przyjęła ponad 2000 uczniów i studentów w ramach programu Leonardo Da Vinci mobilności oraz Erasmus z krajów takich jak: Włochy, Hiszpania, Portugalia, Rumunia, Francja, Słowenia, Polska, Niemcy, Belgia, Węgry i Bułgaria. North West Academy posiada doświadczenie w organizowaniu miejsc stażu dla początkujących informatyków, tak aby profil przedsiębiorstwa odpowiadał profilowi kształcenia stażysty. Co oznacza, że osoby zainteresowane stażem w charakterze grafika, administratora sieci komputerowych, bądź administratora baz danych będą mogły zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zawodowe właśnie w tych dziedzinach.

Cele projektu

Celem projektu jest umożliwienie uczennicom i uczniom zapoznania się z wymogami europejskiego rynku pracy oraz jego strukturą i zasadami funkcjonowania. Będzie to również okazja do poznania różnic i podobieństw lokalnego rynku w Polsce i za granicą. Znajomość specyficznego słownictwa angielskiego umożliwi uczestnikom nawiązanie i prowadzenie rozmów biznesowych bez udziału osób pośredniczących. Pozwoli również na łatwiejsze poruszanie się na międzynarodowym rynku pracy oraz uczestnictwo w międzynarodowych targach, konferencjach itp. Staż w anglojęzycznych firmach otwiera perspektywy rozwoju zawodowego oraz lepsze możliwości prezentacji na rynku pracy nabytego wykształcenia i uzyskanego doświadczenia. Cele specyficzne projektu to zdobycie umiejętności organizacji własnego stanowiska pracy w zakresie przetwarzania informacji, zdobycie umiejętności posługiwania się gotowymi pakietami oprogramowania użytkowego i narzędziowego, zdobycie umiejętności posługiwania się terminologią zawodową w języku angielskim, nauka korzystania z instrukcji i fachowej literatury w języku angielskim. Czas trwania pobytu uczestników w Irlandii wynika z ramowego programu nauczania. w tym czasie pozostali uczniowie naszej szkoły będą odbywać praktyki na terenie Polski. Jest to na tyle długi okres , w którym będzie możliwe przełamanie bariery językowej oraz psychologicznej związanej z pobytem w nowym miejscu oraz skupienie się już później na właściwych zadaniach związanych typowo z praktyką zawodową. Dodatkowo w ciągu miesiąca uczestnicy będą w stanie zaobserwować przyrost umiejętności w zakresie komunikacji. Czas ten również sprzyja nawiązaniu głębokich relacji ze współpracownikami, co będzie pomocne przy późniejszym podtrzymaniu zdobytych kontaktów. Dzięki czterotygodniowemu pobytowi uczestnicy dokładne poznają anglojęzyczne środowisko pracy będą w stanie odnieść zdobyte informacje do własnej sytuacji na krajowym rynku pracy. Ponadto pracodawcy będą mogli poznawać uczestników na tyle dobrze, że będą w stanie wystawić im rzetelne referencje. NWA została wybrana spośród wielu organizacji pośredniczących ze względu na to iż poszukiwaliśmy partnera w kraju anglojęzycznym zapewniającym praktyki w branży informatycznej, a także że jako jedyna gwarantowała organizację kursu języka angielskiego.
Koła Naukowe ·Matematyka              
·Geografia                  
·Język Niemiecki                    
·Język Angielski                    
·Język Polski              
·koło muzyczne                      
·koło informatyczne - programowanie                      
·Egzamin zawodowy informatyka                
·Historia                    
·PCK                          
·koło wolontarialne "Razem"
Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2016-09-22 14:30:48
Data utworzenia 2016-05-13
Data udostępnienia 2003-07-09 09:28:47
Osoba odpowiedzialna Robert Karlik
Udostępnił Krzysztof Nowicki