Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Nazwa I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego
Adres ul Kopernika 40
41-300 Dąbrowa Górnicza
Kontakt
Telefon/ Fax
(32) 262 30 93
       
Dyrektor Beata Bończak
Pełni funkcję dyrektora szkoły od 2006 roku. Absolwentka Wydziału Matematyki Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe z informatyki na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe o kierunku zarządzanie i przedsiębiorczość. Nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentką I LO.
Zastępca dyrektora Dobrosława Mazur
Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Ukończyła studia podyplomowe z historii najnowszej na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe z  edukacji obywatelskiej i wychowania do życia w rodzinie. Nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentką III LO w Dąbrowie Górniczej
Informacja Liceum liczy  14 oddziałów. Liczba uczniów liceum - 460.W placówce zatrudnionych jest 44 nauczycieli.

W celu podniesienia jakości nauczania szkoła bardzo ściśle współpracuje z wyższymi uczelniami publicznymi i niepublicznymi.
Mamy zawarte porozumienie m.in. z Wyższą Szkołą Biznesu (patronat klas z rozszerzoną matematyką) z Wydziałem Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego(patronat klas humanistycznych) z Instytutem Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego (patronat klas przyrodniczych) z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śl. w Katowicach. Od bieżącego roku szkolnego nawiązana została współpraca z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od lipca 2007 roku należymy również do Stowarzyszenia Edukacja dla Przyszłości, jako jedna z 9 szkół ponadgimnazjalnych na terenie Śląska.

Umożliwiamy wszechstronny rozwój ucznia. Rokrocznie uczestniczymy w projektach edukacyjnych zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Prowadzimy ożywioną wymianę międzynarodową.
Nasi wychowankowie udzielają się społecznie na terenie miasta jak również regionu. Jesteśmy organizatorami wielu cennych inicjatyw społecznych.
Języki obce W liceum prowadzi się zajęcia z języka wiodącego: do wyboru angielski lub niemiecki, oraz drugiego języka, do wyboru: angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski.
Pracownia komputerowa i multimedialna Szkoła dysponuje pracowniami przedmiotowymi, w dużej większości wyposażonymi w sprzęt audiowizualny (m.in. 6 tablic interaktywnych, 35 tabletów). Posiadamy pracownie specjalistyczne- komputerową, internetową, multimedialną, profesjonalne laboratorium chemiczne oraz laboratorium informatyczne
Obiekty sportowe Szkoła proponuje nową formę wychowania fizycznego (2 godziny w systemie klasowym, 1 godzinę w grupach z określonych dyscyplin sportowych)

Do dyspozycji uczniów pozostają:
- kompleks najnowocześniejszych boisk
- nowoczesna bieżnia
- sala gimnastyczna
- mała sala gimnastyczna
- sala do gry w tenisa stołowego
- siłowania
Programy realizowane w szkole W liceum realizuje się programy innowacyjne z:
- j.polskiego,
- j.angielskiego,
- j.niemieckiego,
- chemii,
- fizyki,
- geografii,
- historii,
- biologii,

Szkoła oferuje bogatą ofertę  zajęć pozalekcyjnych: koła przedmiotowe, sks, koło teatralne, dziennikarskie. Uczniowie wybitnie uzdolnieni mają możliwość wyboru "mentora", a także przejścia na Indywidualny Tok Nauczania.

Szkoła oferuje nauczanie od 2 do 3 przedmiotów na poziomie rozszerzonym w zależności od charakteru klasy, w tym jeden z nich w grupach międzyoddziałowych.
W grupach międzyoddziałowych (liczących do 16 osób) są realizowane wybrane przez uczniów przedmioty typu: chemia, fizyka, biologia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie oraz język polski.

- Klasa I a - "dziennikarsko- językowa" -  rozszerzone przedmioty nauczania: język polski i język angielski oraz do wyboru: biologia, geografia lub historia.

- Klasa I b - "medyczno- przyrodnicza" - rozszerzony przedmiot nauczania to biologia oraz do wyboru: fizyka, chemia lub geografia

- Klasa I c - "inżynieryjno- biznesowa" - rozszerzone przedmioty nauczania to matematyka i informatyka oraz do wyboru: fizyka, chemia, geografia lub biologia

- Klasa I d - "prawno- administracyjna"  - rozszerzone przedmioty nauczania to historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski

- Klasa I e - "inżynieryjno- biznesowa" - rozszerzone przedmioty nauczania  to matematyka i informatyka oraz do wyboru: fizyka, chemia, geografia lub biologia
Biblioteka i czytelnia Nauczyciel bibliotekarz: Małgorzata Wiśniewska, Marta Bobrowska-Juroff

Godziny otwarcia biblioteki i czytelni:
Poniedziałek 8.00 - 17.00
Wtorek         8.00 - 14.00
Środa           8.00 - 14.00
Czwartek      8.00 - 16.00
Piątek          8.00 - 14.00
Pedagog szkolny Joanna Piróg- Kulińska (pedagog)
Poniedziałek 8.00-12.45
Wtorek        8.15-13.00
Środa          8.45-12.45
Czwartek     12.00-16.00
Piątek         8.00-12.30

Marta Cebo (psycholog)
Poniedziałek 11.45-15.15
Wtorek         ----
Środa          8.00-12.00
Czwartek     12.30-16.00
Piątek          ----


Oferowane formy pomocy:
- Doradztwo pedagogiczno-psychologiczne dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców
- Konsultacje dla rodziców, nauczycieli i wychowawców
- Indywidualna praca z uczniem
- Doradztwo zawodowe
- Profilaktyka wychowawcza
- Profilaktyka uzależnień
Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2016-10-20 15:08:59
Data utworzenia 2016-10-14
Data udostępnienia 2003-07-09 09:28:39
Osoba odpowiedzialna Beata Bończak
Udostępnił Agnieszka Przybyszewska