Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Nazwa Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej
Adres ul. Szpitalna 13
41-300 Dąbrowa Górnicza
Kontakt
Telefon
32 621 20 00
 
 
strona internetowa
Dyrektor Marzena Kula
Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa dr n. med. Tomasz Szczepanik
Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa i Spraw Organizacyjno-Administracyjnych
Agnieszka Kocot
Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych Magdalena Stefani
Status i forma prawna Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Osoba prawna
Zasady funkcjonowania 1. Sposób przyjmowania i załatwiania spraw pacjenta.

Pacjenci są przyjmowani do oddziałów szpitalnych w trybie nagłym lub planowym. W trybie nagłym przyjmowani są pacjenci wymagający natychmiastowej opieki medycznej, czyli przypadki nagłego i bezpośredniego zagrożenia życia. W trybie planowym ustalany jest termin przyjęcia do oddziału dla pacjentów, którzy nie wymagają natychmiastowej interwencji.

W ZCO funkcjonują również poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne, z których pacjenci mogą korzystać po uprzednim ustaleniu wizyty lub badania. Pacjenci są rejestrowani w kolejce oczekujących zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

W przypadkach nie cierpiących zwłoki przyszpitalne poradnie i pracownie udzielają natychmiastowej pomocy medycznej.



2. Skargi i wnioski

Skargi i wnioski można składać:
za pośrednictwem poczty elektronicznej opatrzone podpisem elektronicznym na adres: szpital@zco-dg.pl,
listownie na adres: Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, ul. Szpitalna 13, 41-300 Dąbrowa Górnicza,
na adres skrzynki ePUAP: /ZCODG/SkrytkaESP, opatrzone podpisem elektronicznym,
ustnie do protokołu.

Skargi i wnioski można składać ustnie do protokołu w dni robocze w godzinach od 7.25 do 15.00.

W przypadku zgłoszenia skargi lub wniosku ustnie, przyjmujący zgłoszenie sporządza protokół, który podpisują wnoszący skargę lub wniosek i przyjmujący zgłoszenie; w protokole zamieszcza się datę przyjęcia skargi lub wniosku, imię, nazwisko i adres zgłaszającego oraz zwięzły opis treści sprawy.

Nie można składać skarg i wniosków telefonicznie.

Jeśli pacjent lub osoba go reprezentująca uzna, że prawa pacjenta zostały naruszone, może zwrócić się z interwencją do bezpośredniego przełożonego osoby udzielającej świadczenie, a następnie wnieść skargę do Działu Kontraktowania Świadczeń Zdrowotnych, Statystyki i Analiz.

Zgłoszone skargi lub wnioski są załatwiane bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu miesiąca od dnia zgłoszenia.

W przypadkach trudnych bądź losowych termin rozpatrzenia skargi lub wniosku może zostać przedłużone do 60 dni. Jeżeli z treści skargi lub wniosku nie można należycie ustalić ich przedmiotu, wzywa się wnoszącego skargę lub wniosek, do złożenia w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, wyjaśnienia lub uzupełnienia, z pouczeniem, że nie usunięcie tych braków spowoduje pozostawienie skargi lub wniosku bez rozpoznania.

Skarga i wniosek powinna zawierać: imię i nazwisko wnoszącego, adres do korespondencji, w przypadku skargi - precyzyjny opis zdarzenia, a w przypadku wniosku -  opis żądania. Skarga i wniosek powinny zostać podpisane przez osobę, która je składa. Jeżeli skarga lub wniosek składana jest w imieniu osoby trzeciej należy załączyć pisemne upoważnienie osoby, w której imieniu są składane.

Informację w zakresie możliwości złożenia skargi bądź wniosku można uzyskać w dni robocze od godziny 7.25 do 15.00 telefonicznie pod nr 32 621 20 49.

Zgodnie z § 8 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków, skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.


3. Dokumentacja medyczna

ZCO prowadzi, przechowuje i udostępnia dokumentację medyczną, a także zapewnia ochronę danych zawartych w tej dokumentacji zgodnie z przepisami rozdziału siódmego ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

ZCO, zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej może odpłatnie udzielić zakładowi ubezpieczeń informacje o osobie ubezpieczonej lub osobie na rzecz której ma zostać zawarta umowa ubezpieczenia dotyczących okoliczności związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego i weryfikacją podanych przez tę osobę danych o jej stanie zdrowia, ustaleniem prawa tej osoby do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokością tego świadczenia (z wyłączeniem wyników badań genetycznych), pod warunkiem, iż z żądaniem przekazania informacji występuje lekarz upoważniony przez zakład ubezpieczeń przedstawiając pisemną zgodę ubezpieczonego lub osoby na rzecz której ma zostać zawarta umowa ubezpieczenia albo jej przedstawiciela ustawowego. W tym zakresie stosuje się przepisy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 kwietnia 2020 r. w sprawie informacji udzielanych zakładom ubezpieczeń przez podmioty wykonujące działalność leczniczą oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

Majątek instytucji Stan majątku Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza na dzień 31.12.2022 r. wynosi:

- kapitał własny: - 93 082 650,24 zł,
- aktywa ogółem: 208 114 571,34 zł.

Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2024-07-12 12:46:20
Data utworzenia 2003-07-02
Data udostępnienia 2003-07-09 09:48:40
Osoba odpowiedzialna Natalia Wierzelewska
Udostępnił Krzysztof Nowicki