Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Dane podmiotu

Wydziały, Biura

Nazwa Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych
Adres ul. Graniczna 21
41-300 Dąbrowa Górnicza
Kontakt
Telefon
(032) 295 68 52  295 68 55 295 67 47
Fax
(032) 295 68 52
Godziny pracy poniedziałek- piątek 7.30- 15.30
Naczelnik Jan Bogus
Referat Spraw Obronnych i Służby BHP Z-ca Naczelnika, Kierownik  Renata Sikorska  tel. 295 68 53
Zadania Referatu Spraw Obronnych i Służby BHP - Nakładanie świadczeń osobistych i rzeczowych. -Planowanie i wykonanie dokumentacji Akcji Kurierskiej. -Organizowanie zaopatrzenia miasta w wodę pitną, odbudowy ujęć wody pitnej  w warunkach specjalnych. -Organizowanie zaciemniania i wygaszania oświetlenia w stanach zagrożeń. -Opracowywanie Miejskiego Planu Mobilizacji Gospodarki. -Utrzymanie w stałej gotowości Stanowiska Kierowania Szefa Obrony Cywilnej Miasta. -Opracowywanie Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego na czas zagrożenia państwa. -Planowanie Zastępczych Miejsc Szpitalnych. -Plany Uodpornienia Zakładów Pracy. -Realizacja całokształtu spraw związanych z BHP Urzędu Miejskiego. -Współpraca z Komendą Policji w zakresie finansowania 20 etatów dla dzielnicowych. -Organizacja i przeprowadzenie turniejów sprawnościowo-obronnych dla dzieci  i młodzieży.  
Referat Ochrony Ludności Kierownik Lidia Kolasa  tel. 295 67 83
Zadania Referatu Ochrony Ludności - Opracowywanie i bieżąca aktualizacja oceny zagrożeń na terenie miasta, związanej z rozwojem cywilizacyjnym , siłami natury i nadzwyczajnymi zagrożeniami środowiska.  -Opracowywanie planów,  programów i procedur gotowości cywilnej i zarządzania kryzysowego  w zakresie zapobiegania, przygotowania, reagowania i odbudowy, mających na celu ochronę ludności miasta przed wystąpieniem zagrożeń. -Dokonywanie uzgodnień współdziałania jednostek organizacyjnych administracji rządowej, samorządowej, jednostek administracji zespolonej i organizacji społecznych w zakresie zwalczania zagrożeń i prowadzenia akcji ratowniczych.  -Współpraca z  organizacjami i instytucjami w zakresie tworzenia warunków do koordynacji działań w zakresie udzielenia pomocy dla poszkodowanej ludności  w zdarzeniach nadzwyczajnych i stanach klęski żywiołowej. -Zabezpieczenie logistycznego wsparcia w sprzęt i środki na potrzeby  jednostek ratowniczych, prowadzących akcje ratownicze. -Opracowywanie i aktualizacja baz danych na potrzeby planowania cywilnego, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej. -Przygotowanie i zapewnienie funkcjonowania systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności.  -Prowadzenie gospodarki materiałowej na potrzeby ochrony cywilnej, jego konserwacja, przechowywanie, terminowa obsługa oraz legalizacja przyrządów dozymetrycznych. -Prowadzenie ewidencji  budowli ochronnych i urządzeń specjalnych oraz innych obiektów ochrony ludności. -Upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony ludności poprzez prowadzone szkoleń, konkursów i turniejów oraz propagowanie materiałów i broszur. -Kierowanie i koordynowanie przedsięwzięć obrony cywilnej w podmiotach gospodarczych na terenie miasta.  
Referat ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej tel. 295 67 47  295 68 09
Zadania Referatu ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej -Planowanie i realizacja środków finansowych na utrzymanie w gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dokonywanie zakupów sprzętu przeciwpożarowego, sprzętu łączności, paliwa, umundurowania oraz innego niezbędnego wyposażenia. - Remonty, naprawy, ubezpieczenia i badania techniczne samochodów pożarniczych. -Zapewnienie bezpieczeństwa działań strażakom-ochotnikom podczas prowadzonych akcji poprzez: szkolenia, kursy, ćwiczenia, zawody, ubezpieczenia, badania okresowe i psychotechniczne. -Prowadzenie aktualnej rejestracji składu osobowego, mienia i majątku OSP. -Planowanie remontów i rozbudowy strażnic. -Przyznawanie i rozliczanie dotacji dla jednostek OSP na bieżące utrzymanie strażnic. -Współpraca z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej  i Zarządem Powiatowych OSP, Komendą Miejską Policji i innymi służbami ratowniczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej. -Współpraca z organami administracji rządowej i jednostkami administracji zespolonej w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. -Integracja jednostek wchodzących w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na rzecz  bezpieczeństwa. -Prowadzenie działalności popularyzującej ochronę przeciwpożarową wśród dzieci  i młodzieży.  
Ośrodek Dyspozycyjny Prezydenta- Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego p.o. Kierownika Wojciech Zakrzewski tel. 262 44 10  262 43 79    Ośrodek pracuje CAŁODOBOWO
Zadania Ośrodka Dyspozycyjnego Prezydenta- Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego -Całodobowe przyjmowanie telefonicznych zgłoszeń i interwencji od mieszkańców, przekazywanie ich do załatwienia właściwym wydziałom urzędu miejskiego i instytucjom, nadzór nad odpowiednim i terminowym załatwianiem przekazanych interwencji. -Interwencyjne uruchamianie służb ratowniczych w zakresie ratowania zdrowia i życia mieszkańców, mienia, środowiska naturalnego oraz zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego. -Monitoring zagrożeń o charakterze lokalnym. -Zbieranie informacji o drożności ciągów komunikacyjnych, dostaw mediów, funkcjonowania służb komunalnych, funkcjonowania służb komunalnych, nadzwyczajnych zagrożeń środowiska. -Prowadzenie wstępnej analizy i opracowywanie prognoz zagrożeń, uczestniczenie w przygotowaniu analizy kompleksowej oraz potrzebnych środków do ich zapobiegania, zwalczania lub minimalizowania skutków. -Współdziałanie z podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i porządek  w mieście, logistyczne wspieranie ich poprzez kierowanie niezbędnych sił, materiałów i sprzętu, zgodnie z zawartymi porozumieniami i umowami.  
Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2004-01-07 12:16:59
Data utworzenia 2003-07-18
Data udostępnienia 2003-07-18
Osoba odpowiedzialna Magdalena Chojnacka
Udostępnił Magdalena Chojnacka