Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

09.11.2009
Informacja na temat jakości wód ze źródełek- październik 2009 r.
W miesiącu październiku 2009r. zostały przeprowadzone badania jakości wód ze źródeł znajdujących się na terenie miasta Dąbrowa Górnicza. Badania przeprowadzone zostały przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z .o.o w Dąbrowie Górniczej na zlecenie tut. Urzędu.

Zakres analiz fizykochemicznych badanych wód obejmował oznaczenie następujących wskaźników:
- barwa, mętność, zapach, odczyn, przewodność, smak, amoniak, azotyny, utlenialność, azotany, żelazo, twardość, mangan, bakterie grupy coli,  Escherichia coli, ogólna liczba bakterii w 37 st.C w 1ml, ogólna liczba bakterii w 22 st.C, clostridia redukujące siarczany.

Próbki wód ze źródeł pobrane zostały w 10 punktach:

Nr 1 - pompka przy ul. Majewskiego w Strzemieszycach, obok torów kolejowych

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości twardości, bakterii grupy coli, Escherichia coli i ogólnej liczby bakterii w 22 st.C i 36 st.C.


Nr 2 - pompka przy ul. Transportowej w Strzemieszycach obok nr 4

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości bakterii grupy coli, Escherichia coli i ogólnej liczby bakterii w 22 st.C i 36 st.C.


Nr 3 - źródła przy ul. Strzemieszyckiej obok nr 134 tzw. Wywierzyska

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości, bakterii grupy coli.


Nr 4 - źródła rzeki Bobrek w rejonie ul. Zakawie w Strzemieszycach

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości, bakterii grupy coli, Escherichia coli oraz ogólnej liczby mikroorganizmów w 22 st.C i 36 st.C.


Nr 5 - źródło przy ul. Głównej 164 w Strzemieszycach

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości, bakterii grupy coli.


Nr 6 - źródło przy ul. Szosowej w Ząbkowicach, naturalny wypływ rejon Parku Tysiąclecia

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości, bakterii grupy coli oraz Eschericha coli.


Nr 7 - źródło przy ul. Zdrojowej w Ząbkowicach obudowane

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości, bakterii grupy coli, Eschericha coli oraz ogólnej liczby bakterii w 22 st.C i 36 st.C


Nr 8 - źródło rzeki Trzebyczki w Ząbkowicach - Sikorka rejon ul. Relaksowej

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości, bakterii grupy coli oraz ogólnej liczby bakterii w 22 st.C.


Nr 9 - źródło w Strzemieszycach przy ul. Majewskiego na wysokości posesji nr 189  

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na gnilny zapach.


Nr 10 - źródło przy ul. Kusocińskiego obok nr 9,  Ząbkowice -Basiula  - naturalny wypływ

Próbka wody w badanym zakresie nie spełnia wymogów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenie dopuszczalnych wartości manganu.


Zbigniew Sodo
Z-ca Naczelnika Wydziału Ekologii i Rolnictwa
Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2022-09-01 11:32:44
Data utworzenia 2009-11-09
Data udostępnienia 2009-11-09 14:52:01
Osoba odpowiedzialna Barbara Lubasz
Udostępnił Krzysztof Nowicki