Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Dane podmiotu

Wydziały, Biura

Nazwa Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów
Adres ul. graniczna 21
41-300 dąbrowa górnicza
Kontakt
Telefon
(32) 295 68 85
Fax
(32) 295 96 15
Godziny pracy poniedziałek- piątek w godzinach 7.30- 15.30
Kierownik Biura Ewa Fudali- Bondel
tel. 32 295 96 97
e-mail: efudali@idabrowa.pl

pok. 421, IV piętro
Pracownicy BRI Aneta Nowak
tel. 32 295 68 85
e-mail: anowak@idabrowa.pl
       rewitalizacja@idabrowa.pl
pok. 421, IV piętro


Anna Saltarska- Stachura                   Karolina Karlik
tel. 32 295 96 86                               tel. 32 295 96 86
e-mail: asaltarska@idabrowa.pl           e-mail: kkarlik@idabrowa.pl
       strategia@idabrowa.pl                  pok. 421, IV piętro
pok. 421, IV piętro
Zadania Biura Do zadań Biura Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów należy w szczególności:

1. Współpraca z instytucjami, organizacjami zewnętrznymi w dziedzinie planowania perspektywicznego i rozwoju miasta.
2. Koordynacja działań dotyczących przygotowania i aktualizacji strategii rozwoju miasta oraz udział w pracach nad opracowaniem i aktualizacją strategii ponadlokalnych.
3. Monitorowanie realizacji przedsięwzięć strategicznych zawartych w strategii rozwoju miasta oraz zbieranie danych statystycznych dot. rozwoju miasta.
4. Okresowa aktualizacja strategii uwzględniająca zmieniające się zewnętrzne warunki otoczenia oraz potrzeby miasta.
5. Realizacja działań, sporządzanie lub pozyskiwanie informacji i dokumentów niezbędnych do opracowania dla potrzeb Rady Miejskiej i Prezydenta Miasta analiz, prognoz, opinii i ocen nt. sytuacji gospodarczo-ekonomicznej miasta przy współpracy z odpowiednimi komórkami organizacyjnymi Urzędu,  a także jednostkami organizacyjnymi miasta.
6. Monitoring i analiza przemian, zjawisk i procesów zachodzących w dziedzinach społecznego i gospodarczego rozwoju miasta, wspomagających kreowanie strategii rozwoju miasta. Współpraca i koordynacja w tym zakresie działań komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych miasta.
7. Monitoring nad pracami związanymi z dalszym rozwojem gospodarczym oraz właściwą polityką względem małych i średnich przedsiębiorstw. Współpraca krajowa i zagraniczna, inicjowanie wspólnych przedsięwzięć promocyjnych oraz wspólnych ofert inwestycyjnych.
8. Opiniowanie projektów podstawowych gminnych aktów prawnych (np. planów zagospodarowania przestrzennego) w zakresie zgodności z przyjętą strategią miasta.
9. Koordynacja działań Urzędu w zakresie obsługi inwestora i przedsiębiorcy, prowadzenie bazy danych o terenach inwestycyjnych w mieście, redagowanie miejskiej oferty inwestycyjnej, koordynacja prac związanych z przygotowaniem kompleksowej informacji dla inwestorów.
10. Inicjowanie, prowadzenie i koordynacja działań mających na celu pozyskanie inwestorów w mieście - pomoc w lokalizacji inwestycji. Prowadzenie Dąbrowskiego Banku Ziemi.
11. Usprawnianie procedur obsługi inwestora i przedsiębiorcy w Urzędzie Miejskim.
12. Organizacja i uczestnictwo w konferencjach, seminariach, misjach i prezentacjach miasta krajowych i zagranicznych w zakresie promocji gospodarczej oraz rozwoju miasta.
13. Koordynacja prac Dąbrowskiej Rady Biznesu przy Prezydencie Miasta Dąbrowa Górnicza.
14. Działalność publikacyjna związana z promocją gospodarczą gminy. Redagowanie portalu gospodarczego.
15. Podejmowanie działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości w mieście.
16. Gromadzenie i upowszechnianie wśród przedsiębiorców informacji o możliwej do uzyskania pomocy, w tym możliwościach pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub unowocześnienie rozwój lub rewitalizację przedsiębiorstw.
17. Udział w tworzeniu nowych form pomocy dla inwestorów i inicjatyw mających na celu aktywizację środowiska gospodarczego miasta.
18. Gromadzenie danych i informacji oraz wyników prac badawczych wspomagających proces rewitalizacji. Zlecanie niezbędnych analiz. Gromadzenie zróżnicowanych informacji o rewitalizowanych obszarach i procesach w nich zachodzących.
19. Organizacja i prowadzenie działań związanych z aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji, w tym organizacja naborów projektów rewitalizacyjnych.
20. Koordynacja działań związanych z realizacją programu rewitalizacji miasta.
21. Inicjowanie tworzenia czasowych zespołów  konsultacyjnych z udziałem  partnerów  społecznych  i  gospodarczych z terenu miasta, podejmujących działania w sferze rewitalizacji miasta.
22. Monitoring możliwości uzyskania zewnętrznych źródeł finansowania dla podejmowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych.
23. Popularyzacja i promocja programu rewitalizacji miasta wśród potencjalnych partnerów procesu rewitalizacji oraz mieszkańców miasta.
24. Przygotowywanie projektów dotyczących finansowania przedsięwzięć ze źródeł zewnętrznych w zakresie realizowanych zadań.
Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2015-12-03 14:28:45
Data utworzenia 2011-04-01
Data udostępnienia 2011-04-01 12:16:34
Osoba odpowiedzialna Magdalena Chojnacka
Udostępnił Magdalena Chojnacka